Witacze to znaki, plansze i konstrukcje ustawiane najczęściej przy graniach miast, gmin czy województw. Już od wielu lat wpływają one na pierwsze wrażenie każdego, kto przekracza obrzeża danej miejscowości. Nic dziwnego, że takie elementy powinny być przede wszystkim połączeniem innowacyjności oraz technicznej doskonałości. Każdy producent reklam dba o to, żeby reklamy świetlne czy właśnie witacze stały się elementami, które będą pozytywnie odbierane przez kierowców, przechodniów oraz ludzi korzystających ze środków komunikacji miejskiej.
Witamy w naszym mieście
Przyjemne powitanie na danym terytorium czasami wpływa również na jego późniejszy odbiór, chociażby podczas zwiedzania. Witacze mogą określać także specyfikę danego miasta, wskazując na jego walory historyczne, rozrywkowe czy religijne. Hasła powitalne w stylu: ,, Kraków – witamy w mieście królów polskich’’ czy ,,Śląskie – pozytywna energia’’ stają się wizytówką danego regionu, a jednocześnie kształtują nastawienie odbiorcy.
Co powinno obowiązkowo znaleźć się na każdym witaczu? Przede wszystkim herb, logo, słowo powitania czy informacja o atrakcjach turystycznych regionu. W dobie XXI wieku na tego typu konstrukcjach pojawiają się również adresy stron internetowych. Witacze miast szczególnie odwiedzanych przez turystów z zagranicy powinny znaleźć się również słowo ,,Witamy’’, przetłumaczone przynajmniej na międzynarodowy język angielski.
O pozytywnym odbiorze witacza decydują również szczególne walory, świadczące o kreatywności każdego projektanta i producenta reklam.
Oryginalność i kreatywność
Witacze nie są zwykłymi przydrożnymi słupami, stającymi się reprezentantami danej miejscowości. Przy przygotowywaniu tego typu konstrukcji warto postawić na unikatowe walory. Czynnikami, które wpływają na pozytywny odbiór kreatywnych witaczy są:
– nieoczywisty kształt;
– wesołe, kolorowe barwy;
– zachęcające hasło powitalne;
– unikatowe efekty świetlne;
– wyraźna oryginalność w porównaniu z innymi projektami.
Solidny montaż i jakość
Optymistyczne hasło i niekonwencjonalne elementy to nie jedyne cechy, którymi powinien odznaczać się każdy witacz. Warto postawić również na przejrzystość oraz czytelną formę konstrukcji. Estetyka wykonania, solidny i profesjonalny montaż decydują o trwałości witaczy oraz odporności na działanie czynników atmosferycznych.
Jak dobrze przywitać turystów lub przejezdnych w mieście lub na terenie jakiegoś obiektu? Wcale nie potrzeba wysyłać na granice specjalnie dobranej delegacji. Wystarczy zainwestować w nowoczesne i pomysłowe witacze, które będą tworzyć doskonałe pierwsze wrażenie.

Kreatywne realizacje witaczy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *