Powitanie to niezwykły element, zwłaszcza podczas pierwszego spotkania, który wpływa na nasze pierwsze wrażenie odnośnie jakiejś osoby. Podobnie jest z witaczami, pojawiającymi się na granicy miast, gmin, powiatów czy województw. Atrakcyjna i kreatywna konstrukcja na wjeździe do danej miejscowości może wpłynąć na pozytywny odbiór miasta. Jakie funkcje może dodatkowo pełnić witacz?
Jak zaprojektować unikatowy witacz?
Każdy producent reklam na bilbordach, projektant takich elementów jak reklamy świetlne czy kreator wyjątkowych fragmentów promujących w infrastrukturze miejskiej stawia nie tylko na funkcjonalność, doskonałość pod względem wizualnym, ale także na oryginalność. Co zrobić, żeby witacze stały się symbolem kreatywności? Oto kilka najbardziej wyjątkowych pomysłów na ich nieszablonową realizację.
Pozytywny przekaz i optymizm
Witacze nie powinny być konstrukcjami utrzymanymi w odcieniach szarości czy innych klasycznych, smutnych kolorach. W tym przypadku również liczy się pozytywny przekaz, który można uzyskać poprzez:
– zachęcające hasło powitalne;
– różnorodne, kolorowe i wesołe barwy;
– optymistyczny rysunek.
Witacze mogą wywołać uśmiech na twarzy odbiorcy oraz wprowadzić go w dobry nastrój. Taki niepozorny element wpłynie dodatkowo na pozytywny odbiór mijanych okolic.
Reprezentatywność i konieczne elementy
Każdy witacz musi coś mówić o danej miejscowości czy regionie, pełniąc przy tym szczególne funkcje reprezentatywne. Na tego typu konstrukcji powinny pojawić się także elementy, takie jak: wspomniane już wcześniej pozytywne hasło, ale także herb miasta, lista miejsc, które warto zobaczyć w regionie czy spis miast partnerskich. Oczywiście na witaczu nie może pojawić się długi tekst ze szczegółowo opisanymi atrakcjami miejscowości. Lepiej postawić na pojedyncze i chwytliwe hasła. Wyraźne odróżnienie od innych witaczy
Projektant reklam rzadko powiela swoje pomysły w kolejnych promujących przedsięwzięciach. Tak samo witacze muszą być unikatowe i zdecydowanie odróżniać się od innych tego typu konstrukcji. Miasta często ogłaszają konkursy na wykonanie tego typu kompozycji, dlatego przeważnie są one naprawdę kreatywne i oryginalne.
Jakość ma znaczenie
Oprócz doskonałego designu, witacze muszą być doskonałe pod względem estetyki wykonania. Zastosowanie trwałego materiału, wysokiej jakości druku, brak widocznych łączy, zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym i działaniem innych czynników atmosferycznych to absolutna podstawa.
Witacze, tak samo jak reklamy świetlne, muszą łączyć w sobie dwie podstawowe cechy: funkcjonalność oraz oryginalność, dzięki którym pozytywnie wpłyną na odbiorcę, a przede wszystkim zwrócą jego uwagę.

Wyjątkowy witacz – wizytówka dla każdej miejscowości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *